BLOG DEMO TALEBİ

BEŞİKTAŞ: “Nebim verimlilik çalışmaları sayesinde iş süreçlerimizde ilave bir ivme kazandık.”

Beşiktaş Bilgi Teknolojileri Müdürü Halit Hatman:

“Nebim verimlilik çalışmaları sayesinde iş süreçlerimizde ilave bir ivme kazandık.”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü; yedi kurumsal kimlikten oluşan bir şirketler grubudur. Grubumuz içerisinde 700’den fazla personel istihdam ediyoruz. Beşiktaş olarak; 2013 yılı sonunda ERP platformumuzu Nebim V3 olarak belirledik. 2014 yılı itibari ile de Nebim V3’ü fiilen kullanmaya başladık. Beşiktaş şirketler topluluğunun, etkin şirketler grubu olan Sportif A.Ş’miz, tüm transaction yükünün %80’nini tek başına sağlamaktadır. Sportif A.Ş bünyesinde; iki merkez, bir sanal, 30 kendimize ait mağaza ve 33 franchise bayimiz bulunmaktadır.

Bu lokasyonlar, Nebim V3 ağımıza online olarak bağlıdır ve tüm işlemlerini merkez sunucularımızda yapmaktadırlar. Diğer grup şirketlerimiz de zaman içerisinde Nebim V3’e geçişlerini tamamlamışlardır. Sektörümüze mahsus çok özel yazılımlar haricinde, şu anda tüm işlemlerimizi Nebim V3 üzerinde yapmaktayız. Standart yazılımımızın Nebim V3 olması bize olağanüstü verimlilik sağlıyor. Nebim V3’ü kullanmaya başladıktan bir süre sonra, programın bize sunduğu ancak henüz kullanmadığımızı fark ettiğimiz bazı yetenekleri olduğunu keşfettik. Bu konuda Nebim Verimlilik Ekibi ile bir çalışma yaptık. Yaptığımız çalışma sonucunda, yazılımın sadece yarısını kullandığımızı fark ettik ve geliştirme çalışmalarına başladık.

Bu çalışmalardan kısaca bahsedersek; maliyetlendirme konusunda çok geliştik. Verimlilik ekibinin desteği ile lojistik entegrasyonlarımızı sağladık. Konsolide raporlarımızı hazırladık. Personel ve bordro modüllerini tamamen bizim profesyonellerimizin istekleri doğrultusunda neredeyse yeniden şekillendirdik. Ve cari hesaplar arasında otomatik virman yapan trigerlar geliştirdik. Bu, yavaş fakat tutarlı ve planlı bir süreçti. Çok ilerleme kaydettik ve beklediğimiz olumlu sonuçları aldık. Plan dışı bile olsa acil durumlarda verimlilik ekibi desteğini bizden hiç esirgemedi.

Şimdi ekip ile yeni bir çalışma başlatıyoruz. Spor sektöründe faaliyet gösteren bir kurumun en önemli aktifi sporcudur ve kurum, sporcuların verimliliğini hatasız ölçmek ister. Sporcunun kuruma maliyeti ise birçok bileşenden oluşur ve bu maliyetin fiili olarak hesaplanması, giderlerin ileriye yönelik olarak bütçelenmesi her kulübün en önemli planlamasıdır. Bizde bu planlamanın matematiğini ve modellemesini Nebim V3 içine bir modül olarak yerleştirmek için verimlilik ekibi ile birlikte çalışıyoruz.

Özetle Nebim V3; kurumsallaşma çabalarımızda bize ilave bir ivme sağladı. Yaptığımızı düşündüğümüz bazı süreçleri aslında çok iyi yapamadığımızı gösterdi. İşimiz büyürken reaktif tepkiler yerine proaktif olmamızı sağladı. Bu sayede bizlerde iş süreçlerimizde ciddi tasarruf elde ettik. Tüm bu iyileştirmeler için nebim ailesine teşekkür eder, verimlilik ekibine de ayrıca müteşekkir olduğumuzu belirtiriz.

Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email