BLOG DEMO TALEBİ

“Nebim Planet 2015” Etkinliğinde Nebim’in e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC Çözümleri Tanıtıldı, 22 Ekim 2015

Perakendeci, toptancı ve üretici firmalara yönelik ERP çözümleriyle sektörün lider yerli yazılım şirketi konumunda olan Nebim; 450’den fazla kişinin katıldığı Nebim Planet 2015 etkinliğini 22 Ekim 2015’de Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdi. Nebim etkinlikte; e-Arşiv işbirliklerini ve Yeni Nesil ÖKC ve entegrasyon çözümlerini sergileyerek kullanıcılarının 1.1.2016’da kullanımı zorunlu olacak olan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) ve e-Arşiv uygulamasına bugünden hazır olabileceklerini gösterdi.

Nebim Planet 2015’te demo salonunda kurulan “Nebim Mağaza”sında, Nebim V3’ün e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC entegrasyonları canlı demolar vasıtasıyla ayrıntılı olarak tanıtıldı. Etkinlik sunumları esnasında canlı olarak Nebim Mağaza’ya bağlanılarak e-Arşiv entegrasyon yöntemleri ve Yeni Nesil ÖKC entegrasyon yöntemleri uygulamalı olarak katılımcılar ile paylaşıldı.

Nebim Planet Özet Videosu

2015’in İlk Dokuz Ayında %29’luk Büyüme

Nebim Planet’in açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Koordinatör Sedat Taşçı; kurumsal ve KOBİ segmentlerinde 1300’ün üzerinde Nebim V3 kullanan firma olduğunu, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %29’luk bir büyüme yakaladıklarını ve yılı %30 büyüme oranı ile kapatmayı hedeflediklerini belirtti.

Nebim V3’ü kullanan önemli markalara da değinen Taşçı; firmalar ile yaptıkları verimlilik ölçüm programlarından, her konu için çekilen eğitim videolarından ve bu videolara ulaşabilecekleri şu an itibari ile 500’ün üzerinde kullanıcısı olan Nebim Akademi portalından bahsetti. Nebim V3 Verimlilik Ölçümü çalışması ile firmaların kullanım verimliliklerini artırmayı hedeflediklerini, bu konuda birçok çalışmanın aynı anda yürüdüğüne değindi. Önümüzdeki dönemde bu çalışmaları daha da artırarak daha verimli ve memnun kullanıcılar hedeflerini belirtti. Eski teknoloji kullanan firmalara seslenen Taşçı; “e-Dönüşümü desteklemek adına yeni teknolojiye kademeli bir geçiş yapmak gerekli. Bu değişikliği özellikle yapması gereken fakat zaman bulamayan belli büyüklükte firmalar var. Bu firmaların kademeli olarak yeni teknolojiye geçmelerini öngörüyoruz.” şeklinde konuştu. Ayrıca yılbaşı takvim dönemi yaklaştığından, tabi olan firmalar için E-arşiv projelerinin bir an önce başlamasını ve devamında ÖKC entegrasyonları için geçişlerin kademeli olarak yapılacağını işaret etmiş oldu. Kasım ayında çıkacak olan V3 versiyonunda önemli ve verimliliği artırıcı birçok yenilik olduğunu belirtti. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

e-Dönüşüm Sürecinde Nebim Çözümleri

Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu sunumunda; e-Fatura ve e-Defter ile başlayan e-Dönüşüm sürecinden, bu süreç için Nebim’in geliştirdiği yeniliklerden, değişen müşteri kitlesinden, buna bağlı olarak oluşan “omni-kanal”ve “omni-müşteri”kavramlarından bahsetti.

Demiroğlu; “e-Fatura ve e-Defter ile başlayan e-Dönüşüm sürecinin, e-Arşiv ve ÖKC ile devam ettiğini, perakendede bir yandan artık fiyatları internetten araştıran, karşılaştıran, ürünler ile ilgili yorumları ürünleri satın almadan sosyal medyadan takip eden, ürünlerle veya alışveriş deneyimiyle ilgili yorumlar paylaşan bir kitle olduğunu, yani perakendecilerin yeni nesil bir tüketici kitlesi ile karşıya karşıya geldiklerini ve onların marka bağımlılıklarını yönetmenin günümüzde daha farklı yaklaşımlar gerektirdiğini ifade etti.

Perakende firmalarının kendi müşteri kitlelerinin değişen alışkanlıklarından, firmaların karşılaştıkları yurt dışı rekabetinden, içinde bulundukları coğrafi konumun fırsatlarından bahseden Demiroğlu, firmaların büyümelerini devam ettirebilmeleri için ipuçları paylaştı. “Dünyada perakendeci firmalar, büyürken genelde üç evreden geçiyorlar. Bunlardan ilki; metre kare artışı ile büyüme, yani ilave mağaza açışı ile büyümenin sağlanabildiği bir dönem. Buradaki temalar genelde; standardizasyon ve mağaza kanalının nasıl ölçeklenebileceği ile ilgili konular. Bu şekilde büyüme, Türkiye’de geçtiğimiz 15 yılın gerçeği idi. Ancak günün birinde bu şekilde büyümenin eskisi gibi devam ettirilemeyeceğini görüyoruz. Böyle bir durumda mevcut kaynakları kullanarak, “like for like”, yani “birebir büyümenin” sağlanabilmesi gerek. Bunun için şirketlerin temaları artık sadece standardizasyon değil, verimlilik artışı, yeni çözümlere dayanan inovasyon ve rekabetten farklılaşmanın yolları olmak zorunda. Daha sonraki büyüme evrelerinde, başka alanlara yatırım yapmak da gerekebiliyor. Bugün Türkiye’deki perakendecilerin önemli bir bölümünün artık metre kare artışının yetmediği, “like for like” büyümenin gerektirdiği evrede olduklarını görüyoruz. Biz de Nebim olarak bu evrede kendilerine yardımcı olmak üzere Nebim V3’ü geliştirdik.” şekline konuştu.

e-Ticaret’in müşterilere ulaştırılması için Türkiye’nin önde gelen lojistik firmaları ile yapılan entegrasyonlar, tax-free dünyasındaki değişiklikler, bu değişikliklere adapte olmak için dünyada önde gelen hizmet sağlayıcısı Global Blue ile yapılan entegrasyon, toplu işetişimde Turatel firması ile gerçekleştirilen işbirliği, Elektronik Ticaret Kanunu’nda yer alan izinli pazarlama kapsamında gerçekleştirilen interaktif SMS entegrasyonları, CRM tarafında yapılan yenilikler, e-Fatura ve e-Arşiv süreci için gerçekleştirilen BİMSA, e-Finans ve FIT/ING Bank işbirlikleri, YN ÖKC entegrasyonunda HUGIN işbirliği gibi konular da Demiroğlu’nun etkinlik katılımcıları ile paylaştığı konular arasında idi.

Demiroğlu sunumunu; 2016 yılının gündemi olan e-Arşiv ve ÖKC süreci için firmalara yaptığı öneriler ile sonlandırdı. Firmaların e-Arşiv ve YN ÖKC’lerinin ve satış uygulamalarının iç içe ve entegre çalışıyor olması gerektiğini vurgulayan Demiroğlu, devletin e-dönüşüm ile ilgili mevzuat kapsamını genişleteceğinden, e-İrsaliye ve e-Ödeme gibi başka e-dönüşüm uygulamalarının da geleceğinden ve Nebim olarak aynı hizmeti hız kesmeden kullanıcılarına sunacaklarından bahsetti. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

e-Arşiv ve YN ÖKC Geçiş Yöntemleri

Demiroğlu sunumunun ardından Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci’yi sahneye davet etti. Bekmezci; e-Arşiv ve ÖKC ile ilgili Nebim çözümlerinden, hangi iş ortakları ile nasıl entegrasyonlar gerçekleştirdiklerinden ve bunları mağazalarda nasıl uyguladıklarından bahsetti. Sunumuna e-Arşiv süreci ile başlayan Bekmezci; “e-Arşiv’den etkilenecek olan taraf yalnızca firmanızın perakende veya e-ticaret mağazaları değil, toptan ve ihracat gibi tüm satış kanalları aynı anda etkilecek. Bu kanallar eş zamanlı olarak e-Arşiv’e geçmekle yükümlü. Nebim V3 sayesinde, bu kanalların hepsini e-Arşiv uygulamasına, tek ve entegre bir çözüm sayesinde geçirme ve yönetebilme şansına sahipsiniz.” şeklinde bilgi verdi.

Konu ile ilgili B2C’den örnek veren Bekmezci; “Bir e-Ticaret satışı gerçekleştiğinde tebliğe göre sipariş üzerinde yer alması gereken; satışın yapıldığı web adresi, ödeme tarihi, firma unvanı, ödeme tipi, ürünün gönderici detayları gibi bilgiler B2C servis sağlayıcı tarafından Nebim V3 Integrator aracılığı ile Nebim V3’e gönderilebiliyor ve Nebim V3, zorunlu olan bu alanları alarak fatura düzenleme işlemini bu bilgiler ile gerçekleştirebiliyor. Özetle; tüm bu satış işlemlerinizi Nebim V3 entegrasyonunu kullanarak e-Arşiv ve ÖKC’ye uyumlu bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. ”dedi.

Bekmezci, sunumuna Nebim e-Arşiv uygulaması ve geçiş yöntemleriyle ilgili örnek senaryolardan bahsederek devam etti. Sunum esnasında demo odasındaki Nebim Mağaza’ya bağlanılarak verilen örnek senaryolar uygulamalı olarak katılımcılara gösterildi. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

FAİK SÖNMEZ e-Arşiv Uygulamasına Kasım Ayında Geçiyor

Abdullah Bekmezci’nin e-Arşiv’e geçiş konulu sunumunun ardından Nebim Planet 2015 sahnesine, Nebim ve entegratör firma eFinans ile birlikte gerçekleştirdikleri e-Arşiv projesinden bahsetmek üzere Faik Sönmez Mali İşler Müdür Yardımcısı Murat Elmas davet edildi. Elmas; “Gelir idaresi başkanlığından gelen bilgiye göre e-Arşiv çalışmalarımız başladı. e-Arşiv faturasında bizi en çok etkileyen perakende müşteriler kısmı oldu. Bütün vergi mükellefi olmayan nihai tüketicilere 1.1.2016 tarihinde zorunluluk kapsamında e-Arşiv faturası düzenliyor olacağız. Bu sürecin en önemli faydası tamamen kağıt işine son verilmesi olacak.”dedi. 10 yıldır Nebim Winner kullanıcısı olduklarını belirten Elmas, 2015 yılında Nebim V3’e geçtiklerini ve Nebim V3 ile e-fatura ve e-defter uygulamalarına geçiş süreçlerini sıkıntı yaşamadan atlattıklarını söyledi.

e-Arşiv tarafında entegratör firma olarak e-Finans ile işbirliği yaptıklarını belirten Elmas, çalışmalarının devam ettiğinden ve 1.12016’yı beklemeden Kasım ayı içinde tüm lokasyonlarında e-arşiv faturalarına geçeceklerinden bahsetti. Bu süreçte Nebim tarafında yapılması gereken e-Arşiv ile ilgili üç basit parametre olduğunu belirten Elmas, Nebim V3 tarafında sürecin basit ve hızlı ilerlediğini söyledi. Ayrıca Elmas özel entegratör olarak e-Finans tarafında da bize faturalar oluşturmamız için son derece basit bir ekran sunuldu. Özetle hem Nebim hem de e-Finans tarafında bizlere sunulan kolaylıklar ve destek sayesinde e-Arşiv faturalarımızı yönetebileceğimiz bir platform sunuldu. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC Entegrasyon Yöntemleri Canlı Demolar

Faik Sönmez Mali İşler Müdür Yardımcısı Murat Elmas’ın sunumunun ardından yeniden sahneye çıkan Abdullah Bekmezci, YN ÖKC kullanımı ve e-Arşiv ile ilgili dört senaryoyu paylaştı.

Nebim V3 POS Kullanarak YN ÖKC’den Mali Onaylı Fiş Basımı

Katılımcılara uygulamalı olarak sunulan birinci senaryo, Nebim V3 POS üzerinden mağazada satış yapılarak YN ÖKC cihazından mali onaylı fiş basımı yöntemi oldu. Nebim V3 POS ve YN ÖKC banka kredi kartı entegrasyonu kapsamında Nebim V3 POS’da oluşturulan satış fişi toplam tutarının YN ÖKC’ye otomatik olarak gönderildiği ve kasiyerin YN ÖKC üzerinde herhangi bir tutar girişi yapmadan ödeme işlemini başlattığı, aynı şekilde YN ÖKC cihazında tamamlanan ödeme işleminin ardından ödeme şeklinin Nebim V3 POS’a otomatik olarak gönderildiği katılımcılara gösterildi.

Nebim V3 POS Kullanarak Matbu Form Fatura ve Bilgi Fişi Basımı

Nebim Mağaza’da katılımcılara uygulamalı olarak sunulan ikinci senaryo; e-Arşive tabi olmayan firmaların, bugün olduğu gibi, Nebim V3 POS üzerinden matbu fatura düzenlemeye devam ederken, 1.1.2016’da kullanımı zorunlu olacak olan YN ÖKC’den nasıl fatura bilgi fişi basımı yapabildikleri ile ilgili yöntem oldu. YN ÖKC’deki bilgilerin, güncel mevzuata göre, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde faturaya nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

e-Arşiv’e Tabi Firmalar için e-Arşiv Faturası ve YN ÖKC’den Bilgi Fişi Basım

Katılımcılar ile paylaşılan üçüncü senaryo ise; Nebim V3 POS üzerinden e-Arşiv faturalı satış yapıldığında, e-Arşiv faturasının düzenlenmesi ve YN ÖKC’den e-Arşiv bilgi fişi basımı oldu. YN ÖKC’ tarafından üretilen ve mevzuata göre e-Arşiv faturası üzerinde olması gereken ÖKC seri numarası, ÖKC Z numarası, doküman tarihi, doküman numarası ve ödeme bilgilerinin, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde e-Arşiv faturasına nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

Nebim V3 ile Entegre Reyonda Mobil Satış

Demo salonunda oluşturulan Nebim Mağaza’sından katılımcılara sunulan son senaryoda; yoğun indirim günlerinde mağazalarda yaşanan yoğunluğu engellemek amacıyla kasa çoklamak ve reyonda müşteri yanında satış işlemi gerçekleştirebilmek için mobil EFT-POS özellikli YN ÖKC üzerinde Nebim V3 ile anında entegre satış işlemlerinin gerçekleştirildiği yöntem oldu.

Demo odasında oluşturulan Nebim Mağaza’sı içerisinde paylaşılan uygulamalı yöntemlerin ardından tekrar sahneye gelen Murat Demiroğlu katılımcılara, mevzuatın kendilerine etkilerini öğrenmeleri ve değişiklikleri devamlı takip etmeleri konusunda önerilerde bulundu. e-Arşiv uygulamasına geçişte e-ticaret, perakende, toptan ve ihracat gibi, tüm satış kanallarının göz önünde bulundurulmasının öneminin altını çizen Demiroğlu, ERP yazılım geliştiricisinin, e-Arşiv özel entegratörünün, e-ticaret hizmet sağlayıcısının, tax-free hizmet sağlayıcısının, lojistik ve kargo hizmet sağlayıcıların birbirleriyle entegre olmalarının şart olduğunu vurguladı.

Nebim V3 Gelişmeye Devam Ediyor

Nebim Planet’in öğleden sonraki ikinci bölümü Nebim QA Müdürü Özgür Dener’in sunduğu, Nebim V3 versiyon yenilikleri sunumu ile başladı. Nebim CPM Ürün Yöneticisi Meral Güngör’ün Nebim V3 CPM yenilikleri sunumu ile devam eden etkinlik, Olka firması Mali İşler Direktörü Ceyhun Tolungüç’ün sunumu ile sona erdi.

İkinci bölümün ilk sunumunda Dener, önde gelen Nebim V3 versiyon yeniliklerini katılımcılar ile paylaştı.

Nebim V3’ün çok değişik kampanyalara hızla ayarlanabilen yapısı sayesinde Hopi ve Paro ile bir önceki versiyonda entegre olunduğuna değinen Dener, Nebim V3’ün Zubizu ile entegre olunduğuna ve böylece Türkiye’nin önde gelen üç loyalty servisi ile entegre bir yapı oluşturduğuna değindi.

Dener, CRM ve indirim kampanyaları ile ilgili diğer yenilikleri şu şekilde değerlendirdi; “Kampanyalar ile ilgili ciro analizleri kısmında sizlerden aldığımız feedbackler doğrultusunda, tutulan verileri arttırarak fazladan veri tutmaya başladık. Böylece artık; analizler daha detaylı yapılabilecek ve devam eden çalışmalarımız sonucunda da bu verilere veri ambarından da ulaşmanız sağlanacak. Buna ek olarak mağazalarda müşterilerin verilerini doğru toplamak önemli bir süreç oldu. Biz de bilgileri mağazalarda müşterilerden toplarken kolaylık olması için koşullu olarak; Belli şartlara uyan kişilerden belli alanları zorunlu olarak alacak bir yapı tasarladık.“

“Bunun yanı sıra artık müşterilere onaylı SMS göndermek gereken bir dünyadayız. Yeni e-ticaret kanunu kapsamında müşterilerinize e-posta gönderebilmek için Opt-in – Opt-out takibinin yapılması gerekli. Bu nedenle SMS’leri doğru kişilere, doğru zamanda iletmek daha da önem kazandı. Artık Nebim V3 POS üzerinden müşterilerinize kasiyer tarafından anlık olarak Opt-in SMS’i gönderilebilecek ve merkez’den bu bilgiler kolaylıkla takip edilebilecek.”

“Ayrıca izinli pazarlama kapsamında Turatel ile yaptığımız internaktif SMS servisleri entegrasyonu sayesinde Nebim V3’e eklenen marka desteği özelliğini kullanarak aynı tüzel kişiliğe ait birden fazla tabelaya sahip mağazalarınız için SMS onaylarını marka bazında alabileceksiniz.”

Dener sunumuna tax-free ve Global Blue entegrasyonu ile devam etti; “Yeni versiyonla birlikte;1.1.2016’da e-Faturaya tabi firmalarda tax-free ve ihracat faturası düzenlerken kullanımı zorunlu olacak olan e-Fatura uygulamasını desteklemek üzere Nebim V3 POS’un Global Blue ile online entegrasyonu gerçekleştirdik”

“Ayrıca, İthalat dosyası düzenleme ile başlayan; sipariş, ASN, fatura, gümrükten mal çekme ile devam eden ve maliyet düzenleme, dosya kapatma ve muhasebe entegrasyonu ile sona eren, baştan sona entegre ithalat dosya takibi süreçlerini geliştirdik.”

Yeni versiyon içerisinde Optik sektörüne özel geliştirmelerin de yapıldığına deyinen Dener; Optik ürün yönetimi; POS sipariş ekranlarında kullanım iyileştirmeleri; kapora desteği; cam ve çerçeveye yapılacak özel işlemlerin tanımlanabilmesi; servis/destekte optik işlemlerinin yönetilebilmesi gibi bir çok yenilik ekledik.” dedi.

Dener sunumuna; merkez firmanın Nebim V3’ü ile iş ortağı firmalarının kendi Nebim V3’leri arasında ürün, müşteri, satış ve kampanya verilerinin transferini sağlayacak yeni bir uygulamanın altyapı hazırlandığında bahsederek devam etti.

Dener sunumunu sonlandırırken; Nebim V3 raporlamalar ile ilgili yeni versiyon ile gelen yeniliklerden ve kullanıcılara önümüzdeki dönem sunulması planlanan Nebim V3 Mobile Sales Dashboard uygulamasından bahsetti. “Kullanıcı deneyimi (UX) iyileştirmesi çalışmaları kapsamında tümüyle yenilenen rapor filtre programı; raporlardan ilgili kart ve fiş giriş programlarının açılabilmesi (örnekler: ekstreden toptan satış faturasına erişim, stok ekstresinden irsaliyeye erişim, ekstreden ürün kartına erişim); sorguların kullanıcı bazında yetkilendirilebilmesi; tüm kullanıcıların erişebileceği şekilde (public) filtre kaydedilebilmesi; rapor sorgu izinlerinin yönetildiği yeni bir program; tüm raporlar arasında filtre veya sorgu adından arama yaparak rapora ulaşabilme gibi bir çok geliştirme yapıldı. Ayrıca; Alınan raporların POS ve ERP’deki operasyonel işlemleri yavaşlatmalarını engellemek üzere, Bilgi İşlem ekibi kontrolü dahilinde, belirlenen raporların son kullanıcıların herhangi bir ayarlama yapmalarına gerek kalmaksızın, ERP sunucusu haricindeki bir rapor sunucusundan alınabilmelerinin sağlandığını söyledi.

Dener; Zamanla web ciro uygulamasının yerini alması planlanan Nebim V3 Mobile Sales Dashboard uygulamasını firmaların APP Store, Google Play ve Windows Phone Store’dan indirip kurabileceklerini ve mağazalar ile ilgili raporlara ulaşabildiklerini de belirterek sunumuna son verdi. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekası Yenilikleri

Dener’den sonra sahneye çıkan CPM Ürün Yöneticisi Meral Güngör, Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekası uygulamalarındaki yenilikleri katılımcılara aktardı. Perakendeye özgü hazır dashboard ve raporlar, kullanıcıların kendi analizlerini yapabilmeleri, sadece günler süren uyarlama süreci ile kısa sürede canlı kullanıma alabilme, Qlikview üzerinde firmaların kendi raporlarını geliştirebilmesi konuları da Güngör’ün sunumu içerisinde yerini aldı. Güngör ayrıca; Veri ambarı güncellemelerinde ortaya çıkabilecek hatalarda güncellemenin otomatik olarak yeniden çalıştırılması ve otomatik hata bildirimi; delta güncelleme optimizasyonu; SQL Server Tabular Edition desteği sayesinde performans artışı; özellik ve firmaya özel alanların adetlerinin artırılması; kullanılabilir envanter sorgulama optimizasyonu; Türkçe’nin yanı sıra iki yabancı dil desteği ve veri ambarı küplerinde yeni sahaların eklenmesi örnek olmak üzere bir çok yenilikten bahsetti. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

SKECHERS’da Nebim V3 İş Zekası Uygulaması

Güngör’ün ardından Nebim Planet 2015’in son sunumunu gerçekleştirmek üzere OLKA firması Mali İşler Direktörü Ceyhun Tolungüç sahneye çıktı. Tolungüç sunumunda Qlikview ve Nebim işbirliği ile üretmiş oldukları raporlara değindi. Tolungüç sunumuna; “Nebim V3 İş Zekası çalışmamız iki faz üzerine kuruldu. Birincisi; mali işler tarafı, ikincisi ise ağırlıklı olarak satış ve stok yönetimi. 120’nin üzerinde ülkede hizmet veren bir marka olan SKECHERS’ın Nebim V3 ile entegrasyonunu tamamladık. Mali işler bünyesinde Nebim V3’ün sistemi içerisindeki raporlar kullanılıyor.”cümleleri ile başladı.

Tüm kurum çalışanlarının operasyonlar konusunda bilgili ve ilgili olması gerektiğinin önemini vurgulayan Tolungüç, herkesin operasyonları takip edip, hızlı kararlar vermesi gerekiyor dedi. Özellikle kurumun operasyonuna yön veren insanların satışları analiz edebilmesi, stok takibi yapması gibi detaylar önemli diyen Tolungüç bu anlamda hızlı ve herkes tarafından anlaşılabilir bir ara yüzü insanlara sunmak gerektiğini vurguladı. Bu noktada Nebim v3 İş Zekası kullanmaya başladıklarından bahsetti. Nebim V3 İş Zekası sayesinde; önceden Office uygulamaları ile üzerinde biçim değişikliği yapılması gereken raporların artık böyle bir müdahaleye gerek olmadan net anlaşılabilir bir şekilde sunulduğundan bahsetti. Nebim V3 İş Zekası ile ihtiyaç olan raporları oluştururken Nebim V3 tarafında da bir takım kodlamalara ihtiyaç doğduğunu ve gerekli altyapının bu anlamda Nebim tarafından sağlandığını da söyledi. QlikView üzerinde çalışan Nebim V3 İş Zekası sayesinde istedikleri pek çok rapora uygun formatlarda ulaşabildiklerini, bu raporlar sayesinde hedefledikleri risk ve zaman yönetimini, maliyet ve karlılık kontrolünü sağlayabildikleri bilgisi ile sunumunu sonlandırdı. Videosunu izlemek için lütfen tıklayınız..

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email