BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3 ERP’nin Ekim 2016 Versiyonu Yayınlandı (Nebim V3 Ver.16.10.1)

Nebim; Türkiye’nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3’ün Ekim 2016 versiyonunu kullanıcılarının hizmetine sundu. Nebim, bu versiyonla birlikte kullanıcılarının Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereksinimlerine uygun çalışabilmesini sağladı. Bununla birlikte Nebim, perakende müşteri tanıma kartı süreçlerinin ve müşteriye özel indirim tekliflerinin yönetilebileceği yeni Nebim V3 Müşteri Sadakat Yönetimi uygulamasını da yayınladı. Bu versiyon ile gelen bir diğer yeni uygulama olan Nebim V3 Veri Al/Gönder ile ise, farklı Nebim V3 sistemleri arasında veri aktarımı sağlanmış oldu. Ayrıca bu versiyonda, kullanıcıların Nebim V3 ERP’den Nebim V3 Veri Ambarı’na erişerek kendi raporlarını ve analizlerini çok daha pratik yapabilmeleri sağlandı.

Bu versiyonda sunulan yenilikler ve düzenlemeler Nebim’in Web sitesinde “Nebim V3 Ver.16.10.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir:

Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında hazırlanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereksinimlerinin Nebim V3 tarafından desteklenmesi sağlandı. Nebim V3’te yer alan müşteri ve personel kartlarındaki  iletişim, bağlantı, kişisel bilgiler vb. alanların parametrik bir şekilde kişisel veri olarak tanımlanabilmesi, Nebim V3 ERP ve Nebim V3 POS üzerinden yeni kayıt eklenmesi sırasında müşteri onayı istenmesi, onay alınmadan kişisel verilerin kayıt edilmesine izin verilmemesi ve onay formlarının saklanabilmesi sağlandı.

Bu versiyon ile birlikte perakende firmaları müşterilerine, “kişiye özel indirim fırsatları” sunabilecekler. Yeni yayınlanan Nebim V3 Müşteri Sadakat Yönetimi uygulaması kapsamında; perakende müşterilerin verilerinin tekilleştirilerek düzenlenmesi, veri ambarından da yararlanarak segmentasyona tabi tutulması ve segment bilgilerinin perakende satış, indirim kampanyaları, müşteri puanı ve indirim çeki uygulamalarında kullanılabilmesi sağlandı. Bu uygulama kapsamında, müşteriye tanıma kartı önerilmesi, verilmesi ve kartın aktive edilmesi süreçlerinin yönetilebilmesi, müşteriye tanıma kartı aldığında puan kazandırıp, telefon bilgisini paylaştığında kazanılan puanların kullanılabilir hale gelmesi mümkün oldu. Ayrıca, belirlenen bir puana ulaşana kadar kullanılamayan ve belli bir tarihten sonra geçerliliğini yitirecek olan “bekleyen puan” özelliği sayesinde, atıl müşterilerin bekleyen puanlarının kendilerine bildirilmesi ve müşterilerin alışverişe teşvik edilmesi sağlandı. Nebim V3 Müşteri Sadakat Yönetimi uygulaması sayesinde ayrıca, belirlenen puanlara ve katlarına ulaşıldığında, müşteriye indirim çekleri verilmesi mümkün oldu. Son olarak, belirlenen tarihlerde ve ürünlerde indirim çeklerinin belirlenen oranlarda daha değerli olmaları sağlandı.

Bu versiyon ile gelen yeni bir uygulama olan Nebim V3 Veri Al/Gönder sayesinde, farklı Nebim V3 sistemleri ve veri tabanları arasında veri aktarımı yapılabilmesi sağlandı. Bu uygulama sayesinde; merkez firmaya online bağlı olarak çalışan ve ayrıca kendi Nebim V3 sistemleri de olan iş ortakları, merkezdeki ürün ve fiyat bilgilerini kendi Nebim V3’lerine aktarabilirken; merkez Nebim V3’e ulaşamadıkları durumlarda kendi Nebim V3’lerinde yapmaya devam ettikleri satışları daha sonra merkez firmaya aktarabilirler. Alternatif bir çalışma şekli olarak; merkez firma ile daima offline olarak çalışan ve her zaman kendi lokal Nebim V3’leri üzerinde satış yapan iş ortağı modelinde ise, merkez firma ve iş ortağı arasında ürün, fiyat ve satış bilgileri bazında karşılıklı veri aktarımı sağlanabilmektedir. Son olarak, aynı firmanın farklı Nebim V3 veri tabanları ya da, üretim firması ve pazarlama firması örneğinde olduğu üzere, farklı firmaların entegre bir şekilde kullandıkları Nebim V3 sistemleri arasında karşılıklı veri aktarımı için de Nebim V3 Veri Al/Gönder uygulaması kullanılabilmektedir.

Kullanıcıların Nebim V3 ERP içerisinden Nebim V3 Veri Ambarı’na erişmelerini ve kendi raporlarını yapmalarını sağlayan Veri Ambarı Tarayıcısı’nın kullanımını pratikleştiren birçok yeni özellik eklendi. Bu yenilikler arasında öne çıkan bir özellik; Nebim’in eski ürünü Nebim Winner’ın veri ambarı ara yüzü olan Halojen uygulamasına alışkın olan Nebim V3 kullanıcılarından gelen isteklerin değerlendirilmesi sonucunda, Nebim V3’ün Veri Ambarı Tarayıcısı’na kolay anlaşılabilir ve filtrelenebilir, gruplanmış sahalar, özellikler ve ölçütlerin eklenmesi sayılabilir.

Nebim V3 ERP’deki raporların; kayıt edilen filtreler ile, belirlenen kişilere, istenen saatlerde, PDF veya Excel formatında e-mail ile gönderilebilmesi sağlandı. Ayrıca, otomatik e-mail gönderimi özelliğinden de faydalanarak, ilgili kişilere istenen zamanlarda otomatik olarak gönderilecek olan, envanteri azalan ürünler ya da faturalanmamış irsaliyeler örnek olmak üzere, çeşitli uyarı raporları da hazırlandı.

Nebim V3 ERP ile entegre kullanılan her bir YN ÖKC’de düzenlenen mali onaylı fişlerin, e-Defter Kılavuzu Sürüm 2’de belirtilen «mali onaylı fişler Z numarası bazında entegre edilebilir» maddesine uygun şekilde, Z numarası bazında, ödeme yöntemlerine göre birleştirilebilmesi sağlandı.

Muhasebe entegrasyonlarının, Nebim V3’teki sihirbaz ile elle başlatılabilmesinin yanı sıra kayıt edilen filtreler ile iş saatleri dışında da otomatik olarak çalıştırılması sağlandı.

Ürünlere eklenen “şirket markası” kavramıyla; çok şirketli Nebim V3 kurgularında, ilgili ürünün hangi şirket markasının ürünü olduğunun tanımlanarak, sevkiyat süreçlerinde ürünün kendisinde tanımlı şirket markasından farklı bir mağazaya sevk edilmesinin önlenebilmesi ve satış süreçlerinde ürünün kendisinde tanımlı şirket markasından farklı bir mağazada satışının engellenebilmesi sağlandı.

Ürün ile ilgili süreçlerin, ürün hiyerarşisi veya ürün özellikleri doğrultusunda, mağaza bazında engellenebilmesi sağlandı. Bu kapsamda; belirlenen ürünlerin; istenilen mağazalarda sipariş verilmesi, sevkiyatı, merkeze iadesi, başka mağazalardan ürün talebi, mağazadan mağazaya sevki, satış ve iade gibi süreçleri engellenebilir.

Aynı anda birden fazla depodan sipariş ve rezervasyon oluşturulabilmesini sağlamak üzere, “depo şablonu” kavramı eklendi. Farklı ofislerdeki depoların öncelik sıralarının belirlendiği bu şablonlar sayesinde, sipariş alımında ve rezervasyonda envanter kontrol edilirken, depolara şablon içerisinde belirlenen öncelik sırasında bakılarak rezervasyonun farklı depolardan yapılabilmesi sağlandı.

Rezervasyon transferi ile bir depodaki rezerv kalanlarının farklı depolara transfer edilmesi kolaylaştırıldı. Bu transfer işleminde, siparişin her bir satırı için; teslim lokasyonu değiştirilebilmesi, rezervasyon iade kaydının atılması, ofis depolar arası transfer fişi ile ürün transferi, transfer edilen depoda yeni rezervasyon işleminin otomatik olarak yapılması sağlandı.

Toplu e-mail gönderim servisi euro.message ile veri tabanı entegrasyonu sağlandı. Bu sayede, toplu e-mail gönderilecek kişilerin iletişim ve bağlantı bilgileri, Nebim V3’te filtrelenip euro.message servisine gönderilebilmekte ve euro.message servisi üzerinden gönderilen e-mail’lerin geri dönüş kodları Nebim V3 veri tabanına geri aktarılabilmektedir.

Optik sektörüne yönelik yenilikler kapsamında; UBB dosya hazırlama programında tek fatura yerine çoklu seçim sayesinde, birden çok fatura içeriğinin UBB dosyası ile gönderilebilmesi, protokol numarasının sistem tarafından verilebilmesi ve kurum koduna göre indirim kampanyasının tanımlanabilmesi sağlandı.

Nebim V3 ERP’nin ilk kurulumunda programın, kurulum yapılan firmanın çalışma şekline göre yapılandırılması kolaylaştırıldı. Kurulum yapan kişiyi, ilk kurulum esnasında, doğru sıra ile doğru tanımlamaları yapabilmesi için yönlendiren yeni “Hızlı Kurulum Sihirbazı” sonlandığında firmanın, müşteri kartı ve ürün kartı açarak satış yapabilir duruma gelmesi sağlandı.

Ekim 2016 Versiyon Yenilikleri Hakkında Detaylı Bilgi

Versiyon ile gelen yenilikler hakkında detaylı bilgi; Nebim’in Web sitesinde “Nebim V3 Ver.16.10.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yayınlanmıştır. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları; Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

Ekim 2016 Versiyonunu Yüklemek ve Daha Fazla Bilgi İçin

NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, Nebim V3’ün yeni versiyonunu yüklemek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. Bu firmaların Bilgi İşlem Yöneticilerinin versiyonu yükseltmeden önce, NebimExtra destek portalinde, Güncellemeler – Raporlar bölümünde yer alan “Nebim V3 Ver.16.10.1 için Versiyon Yükseltme Kılavuzu“ndaki uyarıları okumaları ve talimatları takip etmeleri önerilmektedir. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyon ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email