BLOG DEMO TALEBİ

Nebim V3’ün 22.4 Versiyonu Yayınlandı

Nebim; Türkiye’nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3’ün 22.4 versiyonunu kullanıcılarına sundu. Bu versiyonda; Nebim V3 Mobil Mağaza Uygulama yenilikleri, Nebim V3 POS’un Türkiye dışındaki farklı ülkelerde entegre olduğu mali yazıcı çözümleri, Sabiha Gökçen Havalimanı Dufry Gümrüksüz Satış Entegrasyonu, Sabit Kıymet Yeniden Değerleme ve fark fişlerinin muhasebeye işlenmesi, Damga Vergisi evrak tipi, Satın Alma Talep Yönetimi yenilikleri ve e-Arşiv faturalarda yeniden yazdır işlemi ile tekrar SMS gönderilmesi gibi yeni uygulamalar ve mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.22.4.1 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir.

Nebim V3 Mobil Mağaza Uygulaması Yenilikleri

Nebim V3’ün 21.10 versiyonu ile yayınlanan, mağaza içerisindeki mal kabul, sevkiyat, etiket, sayım gibi operasyonları yürüten mağaza çalışanlarının tüm işlemlerini gerçekleştirebilmesini; reyonda çalışan satış danışmanlarının ürün envanter sorgulama, perakende müşteriden reyonda sipariş alma gibi işlemleri tek bir mobil uygulama ile yapabilmesini sağlayan Nebim V3 Mobil Mağaza uygulaması gelişmeye devam ediyor.

Bu versiyonla birlikte;

 • Mobil etiket programına “Yazdırma Metodu” parametresi eklenerek rapor dizayn dosyası için ZPL destekleyen yazıcılar için .prn uzantılı ve CPCL destekleyen yazıcılar için .lbl uzantılı şablon seçimi yapılabilmesi sağlanarak yazdırma performansı artışı sağlandı. Yazıcı bağlantısının aktif kalarak etiket uygulaması tekrar açıldığında aynı yazıcı ile tekrar bağlantı yapılmadan işleme devam edilebilmesi, Etiket Tipi ve Miktar bilgilerinin saklanarak, uygulama tekrar açıldığında varsayılan olarak gelmesi sağlandı. TSC Alpha-3RB yazıcı desteği eklendi, ZPL ile etiket dökümü alınması sağlandı.
 • Mobil Mağaza uygulamasında çıkan buton veya fonksiyonların kullanıcı yetki grubu bazında yetkilendirilebilmesi sağlandı.
 • Mobil Mağaza uygulaması ile oluşan e-İrsaliye görsellerinin özelleştirilebilmesi, farklı dizaynı seçilebilmesi sağlandı.
 • Sepete eklenen ürünler için ürün bazında teslim lokasyonu seçimi yapılabilmesi sağlandı.
 • İrsaliye ve Sayım formlarında seçilen fişe ait “Toplam Miktar” ve Onay formu için “Eksik/Fazla” miktar bilgileri eklendi.
 • Ürün Sorgula formunda barkod okutularak yapılan ürün sorgulamada okutulan ürünün varsa renk bazında fotoğrafının gösterilmesi sağlandı. Ayrıca ürün varyant tipi renk olan ürünler için varyant tablosunda renk kodu ve renk adının birlikte görüntülenmesi sağlandı. Ayrıca, Ürün Sorgula formunda, okutulan barkoda ait üründe “Renge Göre Fiyatlandırma” yapıldı ise renk kodları değiştirildiğinde renk bazlı fiyatların listelenebilmesi sağlandı.
 • Gönder ve İade fiş girişlerinde Yeni/Sipariş Bazlı seçeneğinde “Sipariş İçeriği” butonu eklenerek, seçilen siparişin içeriğinin Miktar/Kalan Miktar olarak gösterilmesi sağlandı.
 • Talep Sipariş Kapat programı eklenerek, mağazanın diğer mağazalara vermiş olduğu talep siparişlerini kapatabilmesi sağlandı.
 • Onay işleminde gelen irsaliye onaylanırken eksik fazla okutma durumunda bildirim mesajı ile kullanıcının uyarılması sağlandı.

Yurt Dışı Mağazaları için Mali Yazıcı Entegrasyonları 

Nebim V3 POS’un Türkiye dışındaki farklı ülkelerde entegre olduğu mali yazıcı çözümleri genişlemeye devam ediyor. Bu versiyonla birlikte Bosna Hersek 1. Bölge, Bosna Hersek 2. Bölge ve İtalya’da kullanılan aşağıdaki yazıcılarla entegrasyonlarda desteklenen yazıcılar kapsamına eklenmiştir.

Bu versiyon ile eklenen mali yazıcı entegrasyonları:

 • Bosna Hersek 1.Bölge – Tring T202 Fiscal Printer Entegrasyonu
 • Bosna Hersek 2.Bölge – Galeb FP-550 Fiscal Printer Entegrasyonu
 • İtalya – Custom Q3XF Fiscal Printer Entegrasyonu

Nebim V3 ‘ün yurtdışında entegre olduğu tüm printer çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı Dufry Gümrüksüz Satış Entegrasyonu

Nebim’in daha önceki versiyonlarında İstanbul Havalimanı’ nda gümrüksüz satış mağazaları için Nebim V3 ERP ve Nebim V3 POS tarafında bazı geliştirmeler yapılmış ve ilgili versiyon ile birlikte kullanıma sunulmuştu. Bu versiyon ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren “Dufry” ile entegrasyon yapılarak; Nebim V3 ERP ve Nebim V3 POS ile kullanıma sunuldu. Dufry mağazası için gümrük servis adresi, kullanıcı bilgisi, parola, Dufry ve gümrük mağaza tanımlamaları girilebilmesi sağlandı. Dufry firmasının belirlediği format ve bilgileri Dufry FTP sunucusuna gönderilebilir hale getirilerek ftp sunucu üzerinde yayınlanan döviz kurlarının Nebim V3 ERP’ye işlenebilmesi sağlandı.

Sabit Kıymet Yeniden Değerleme ve Fark Fişlerinin Muhasebeye İşlenmesi

Sabit Kıymetlerin Yeniden Değerleme Uygulamasının hesaplanabilmesi ve yeniden değerleme sonucu oluşan fark tutarlarının muhasebeye entegrasyon işlemlerinin yapılabilmesi sağlandı.

Sabit kıymet kartı içerisinde “Yeniden Değerleme Oranları” elementine Ay/Yıl bazında yeniden değerleme oranı girişleri yapılabilir, Yeniden Değerleme Tutarı Hesapla programı ile yeniden değerleme oranı girilmiş sabit kıymet kartlarının, yeniden değerleme tutarı hesaplanıp sabit kıymet kartına “maliyet arttırıcı gider” olarak yazılabilir, hatalı işlemler “Yeniden Değerleme Hesaplamasını Sil” opsiyonu ile silinebilir hale getirildi.

Yeniden Değerlemenin muhasebeye işlenerek, oluşan fark kayıtlarının fişlerinin oluşturulup muhasebeye işlenebilmesi sağlandı.

Damga Vergisi Evrak Tipi

Damga Vergisi Evrak Tipi’ni muhasebe hesabı bazında ayırarak kullanan firmalar için, Damga Vergisi Beyannamesi oluştururken “Evrak Tipi” alanının tanımlamadan gelmesi ve ayrıca satır açıklaması girişi yapılması sağlandı. 

Satın Alma Talep Yönetimi Yenilikleri

Nebim V3 22.4 versiyonuyla birlikte Nebim V3 Satın Alma Talep Yönetimi uygulamasına yeni özellikler eklendi.

 • “Satın Alma Teklifini Siparişe Dönüştür” ve “Satın Alma Teklifini Faturaya Dönüştür” programlarında, “Görünümü Kaydet” ve “İlk Duruma Getir” seçenekleri eklenerek, ekran dizaynının özelleştirilmesi sağlandı.
 • Satın Alma Talep Yönetimi altında bulunan formlara veri kolonlarını düzenleme ve ekran dizaynını kaydetme özellikleri eklenerek kullanıcıların bu düzenlemeleri yapabilmeleri sağlandı. 

Peşin ve Taksitli e-Arşiv Faturalarda Yeniden Yazdır işlemi ile tekrar SMS Gönderilmesi 

Peşin ve Taksitli e-Arşiv faturalarının, Yeniden Yazdır işlemi ile tekrar SMS olarak gönderilmesi sağlandı. Eğer “Fatura SMS’ini Entegratör Firma Gönderecek” parametresi işaretli değil ve e-arşiv faturası entegrator firmaya gönderilip o fatura için URL alındı ise aynı URL bilgisinin SMS gönderilmesi sağlandı.

Nebim Üretim

Nebim V3 ürün ailesinin içinde bulunan ve üretici firmalar için sunulan Nebim Üretim’in 5.2 versiyonu yayınlandı. Nebim Üretim’in 5.2 versiyonuyla sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

22.4 Versiyon Yenilikleri Hakkında Detaylı Bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.22.4.1 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

22.4 Versiyonu Yüklemek ve Daha Fazla Bilgi İçin

NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, Nebim V3’ün yeni versiyonunu yüklemek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyon ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Etiketler: #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email