BLOG DEMO TALEBİ

Perakende satışlarınızın fatura sonrası sevk ve teslimat şekline siz karar verin

Faturası kesilerek ödemesi alınmış ancak müşteriye sonradan teslim edilecek perakende satış ürünlerinin teslimat şekline karar verebilir ve sevkiyat süreçlerini takip edebilirsiniz.
Sektörde özellikle mobilya ya da beyaz eşya ürünlerinin perakende satışında, ürünlerin müşteriye teslimatının, mağazada satış esnasında fatura düzenlendikten sonra, ilerideki bir tarihte gerçekleşmesi tercih edilebiliyor. Satış anında müşteriye teslim edilmesi mümkün olmayan bu ürünler, satış anında fatura düzenlendikten sonra, merkez depolardan, dağıtım merkezlerinden veya farklı mağazalardan müşterilere sevk edilebiliyor. Ayrıca, bu tür ürünlerin peşin satış yerine taksitli (kredili / veresiye) olarak gerçekleştirilen perakende satışlarında, ürün müşteriye teslim edilmeden önce bir istihbarat süreci de yürütülüyor.
 
Nebim V3’ün 18.4.1 öncesindeki versiyonlarının kurulumlarında, müşterilere mağazada satış anında teslim edilmesi mümkün olmayan ürünlerin satışı söz konusu olduğunda, Nebim V3’ün Peşin Satış Siparişi ve Taksitli Satış Siparişi programları kullanılmakta ve müşteriye satış anında sipariş düzenlenerek sipariş sevk süreçleri çalıştırılmakta ve ilgili siparişin faturası daha sonra düzenlenmekteydi.
 
Nebim V3’ün 18.4.1 versiyonu ile, faturanın satış anında düzenlenmesi ve ürünlerin müşteriye daha sonra sevk/teslim edilebilmesi desteklenmeye başlandı. Nebim V3’ün “Perakende Satış (Peşin / Taksitli)” uygulamalarına eklenen fatura sonrası sevkiyat süreç yönetimi altyapısı sayesinde, Nebim V3 POS’ta düzenlenen peşin veya taksitli perakende satış faturası içerisindeki ürünlerin “satış teslim durumlarına” göre müşteriye hemen teslim edebilir, daha sonra farklı teslim lokasyonlarından sevk edebilir, ya da teslimat şekline satış anında karar verebilirsiniz.
 
Nebim V3 POS’un diğer özelliklerini keşfetmek için  tıklayın>
Nebim V3’ün Nisan 2018 versiyonuyla gelen diğer özelliklerini keşfetmek için tıklayın>

 

Etiketler: #

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email