İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Emre Optik: Nebim V3 Optik ile Ürünlerimizi Daha İyi Yönetip Hızlı ve Etkili Kararlar Alabiliyoruz

Emre Optik tüm iş süreçlerini Nebim V3 ile yönetmeye başladı. Emre Optik Firma Sahibi Orhan İlhan, Nebim V3 Optik programı ile ilgili görüşlerini paylaştı.


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Emre Optik olarak 1997 yılında kurulduk. Tarık Emre ve Emre Optik olarak iki tane firmamız var. 25 yıldır optik sektörünün içerisindeyiz. Hedefimiz, ilkemiz insanlara kaliteli hizmet sunmak. İlk Mersin’de başladık. Şu an 2 tanesi Mersin’de, 2 tanesi Adana’da, 1 tanesi Tarsus’da olmak üzere toplam 5 tane mağazamız var. Bunun yanı sıra internette ciddi bir satış ağımız var. Ayrıca Koz Optik olarak toptan bölümümüz de var. Toptanda da Türkiye genelinde tüm gözlükçülere mal veriyoruz. Tabi buraya geldikten sonra sektörde tüm kaliteli hizmet, insan odaklı kaliteli hizmet vermenin yolları arayışı içine girdik ve yolumuza devam ediyoruz.” 

Nebim V3 ERP ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Firma olarak hedeflerimiz biraz büyük. Çok büyümeyi hedefliyoruz. Büyüme odaklı çalışmak için de ciddi bir araştırma yaptık. Bu araştırma sonucunda bizim sektöre özel kapsamlı bir program yoktu. Çok araştırdım ve Nebim’i buldum. Nebim V3’ü inceledikten sonra bu yolculuğumuzda bize ciddi yol arkadaşı olacağına kanaat getirdim.  Sonra faaliyetlerimize başladık. Şubat 2019’da Nebim ile görüşmeye başladık ve eski programdan yeni programa geçiş süreçleri başladı. Bu geçiş süreçlerini mükemmel bir şekilde yaptık. Benim burada bir programda olmasını özellikle en çok istediğim, ürün analiz raporları, markaların kendi içerisindeki teknik özellikleri, bu teknik özelliklerin yanında bu markalarda modellerine göre, ekartmanlarına göre detaylı analizeler yapabileceğim ayrıca ürün gamımızda saat de olduğu için saate özel incelikleri tabiri caiz ise nakış nakış dokuyabilmek için ciddi bir programa ihtiyacımız vardı.  Bunu da Nebim’de gördüm ve Nebim V3 ERP’yi tercih ettik. Canlıya geçtikten sonra da çok güzel bir başarı hikayesi yazmaya başlıyoruz. İnşallah daha da güzel olur. 
ÜTS bizim sektörün kanayan bir yarası, çok zor bir iş ve ciddi sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıları da Nebim V3 ile aştık. Nebim V3 ÜTS entegrasyonuyla her şeyin otomatik yapılabiliyor olması işimizi inanılmaz kolaylaştırdı. Bu konuda da Nebim’e teşekkür ediyorum. 


Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Proje aşamasında arka planda güzel çalıştığımız için başarılı bir şekilde canlıya geçtik. Canlıya geçtikten sonra çıkan ufak tefek sorunlarda çok hızlı bir şekilde çözüldü. 
Burada başta söylediğim gibi bizim için en önemli konu doğru analiz yapabilmek ve bu analize göre karar verebilmekti. Nebim V3 raporlamalarıyla, mağazaların envanterinde, kasa raporlarında, hangi ürünü satmışım, hangisi kalmış, hangisinde problem var, damla modelinin küçüğü mü, büyüğü mü kemiği mi, metali mi satmış vb. bu tarz raporlar ciddi bir şekilde önüme geldiği için daha akılcı, daha hızlı ve daha mükemmel kararlar verebiliyorum. Daha az stok ile daha güzel yönetebilmek ve müşterinin ne istediğini bilmek, müşterilerinize daha hızlı çözüm üretmenin yollarını ve kendi markamı bir yerlere taşıma imkânı sağlıyor. Nebim V3 bu anlamda da gerçekten çok güzel bir veri veriyor bize.”  


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Uygulamanın sağladığı faydaları saymak aslında birkaç dakika içine sığmaz aslında. Birincisi raporlamaları çok güzel alıyoruz. Kasa raporlarımızı çok güzel alıyoruz. Cep telefonundan anında ciro raporlarını, nerede ne satmış detayında görebiliyorum. Mağazalarda yapılan satışlar anında stoktan düşüyor. Biz internetten de satış yapan bir firma olduğumuz için mesela bir ürünü sattık, onu beş dakika içerisinde revize edip tekrar yenilediği için ikinci kere mükerrer siparişler gelmiyor. Bu benim için özellikle güneş gözlüğü ve lens satışlarında çok çok önemli bir şey. Bu detayları görebildiğim için de işimi çok kolaylaştırıyor.” 

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email