İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Mendo’s

Mendo’s Yönetim Kurulu Başkanı, Vedat Stamati ve Mendo’s Satın Alma Yöneticisi, Metin Stamati:

Nebim V3 sayesinde; raporlama süreçlerimiz hızlandı, mağazalar arası otomatik dağıtım sağlandı, QlikView ile Ipad üzerinden hızla raporlar alabilir duruma geldik.

Calvin Klein Jeans, Mendo’s, Brandy’s, A. Morato, Emporio Armani EA7 adı altında toplam da 26 mağaza ve distribitörlüğü alınan Joop, Antony Morato, Emporio Armani EA7, Guess Aksesuar gibi çeşitli markaları bünyesinde bulunduran bir marka olarak Nebim V3 ERP’yi tercih ettik. Geçiş sonrası; standart raporlarımın geldiğini, mağazalar arası otomatik dağıtımın çalıştığını, yurt dışında olan koordinatörümüzün siparişlerini veri ambarından rapor çekerek takip edebildiğini, QlikView uygulaması ile Ipad üzerinden geçen yıl karşılaştırmalı rapor alabildiğini gördük. Öncesinde bir rapor için haftaiçini bekleyip, bilgi işlemden bilgi almamız gerekiyordu. Nebim V3 sonrasında; showroom müşterileri için siparişler, sipariş uygulaması ile alınıp oluşturulabiliyor.

Çiçek İç Giyim’in tarihçesinden bahseder misiniz?

Firmamız 1989 yılında kurulan şirketimiz ilk yıllarında gecelik sabahlık eşofman imalatı yaptırıp toptan olarak pazarlama stratejisi ile yola başlamıştır. 1989 yılında Gottex mayolarının mümessillik ve distribitörlüğünü almıştır. Perakende sektörüne girmek isteyişimiz firmanın kurucu ortağı olan Mendo Stamati tarafından 1992 yılında planlanmıştır ve Akmerkez’de ilk mağazamızın açılması için girişimlerde bulunmuştur. Ancak ömrü vefa etmediğinden Akmerkez mağaza açılışını görememiştir. Bizler de onun anısını yaşatmak için mağazamızın adını Mendo’s koyduk. Bugün Calvin Klein Jeans, Mendo’s, Brandy’s, A. Morato, Emporio Armani EA7 adı altında toplam da 26 mağazamız ve distribitörlüğünü aldığımız Joop, Antony Morato, Emporio Armani EA7, Guess Aksesuar gibi çeşitli markaları bünyemizde bulundurmaktayız.

Nebim ile 1998 yılına dayanan bir iş birliği içindesiniz. Nebim V3 ERP’ye geçmeye nasıl karar verdiniz?

Nebim Winner bir çok isteğimizi karşılıyordu ama bazı noktalarda tıkandığımız keşke şu da olsun dediğimiz noktalar oluyordu. Bizim büyümemize de bağlı olarak ihtiyaçlarımıza cevap verebileceğini düşündüğümüz Nebim V3 ERP ile tanıştık. Her ERP süreci gibi önceleri süreç zor görünse de, programdaki her detay bizi sanki yaptığımız iş konusunda yönlendiriyor bir adım daha ileriye taşımaya yardımcı oluyordu. Bütün sistemin değişmesine ve her şeye sıfırdan başlamasına karar vermek zor olsa da e-Defter uygulaması da çıkınca yenilikleri bir noktadan yakalamamız gerekiyor diyerek ERP’ye geçiş yaptık.  

Nebim V3 ERP ile iş süreçlerinizde ne gibi yenilikler oldu? Öncesi sonrası olarak değerlendirdiğinizde Nebim V3’ün katkılarını sıralayabilir misiniz?

Nebim ERP’ye geçmeye karar verdikten sonra, 26 mağaza ve 30 merkez kullanıcısı için zorlu dönem başlıyordu. Geçiş sonrası; standart raporlarımın geldiğini, mağazalar arası otomatik dağıtımın çalıştığını, yurt dışında olan koordinatörümün siparişleri veri ambarından rapor çekerek takip edebildiğini, QlikView uygulaması ile Ipad üzerinden geçen yıl karşılaştırmalı rapor alabildiğimi gördüm. Öncesinde bir rapor için haftaiçini bekleyip, bilgi işlemden bilgi almam gerekiyordu. Nebim V3 sonrasında; showroom müşterileri için siparişler, sipariş uygulaması ile alınıp oluşturulabiliyor. Mağazalar kendi aralarında ürün transferi yaparken sipariş sistemini kullanıyor ve bizim için en önemlisi tahsisat modülü tam anlamı ile istediğimiz verimlilikte çalışıyor. Geldiğimiz durumda artık kendi cep telefonumdan mobil ciro uygulama uygulaması ile; geçen yıl gün, ay, yıl bazında ürün-ürün grubu bazında yüzdeli raporlar alabiliyorum. Daha önce bu raporu alabilmek için birilerini arayıp rica etmem gerekiyordu. İş süreçlerimize sağladıkları bu katkılardan dolayı Nebim V3 proje ekibine ve kendi içimizdeki proje ekibine sonsuz teşekkürler. Bu ERP geçiş sürecinde anlamış olduk ki istemek, inanmak ve inandığın şey için severek çalışmak başarıyı getiriyor.

Firma olarak gelecek planlarınız nelerdir?

Planımızda; bünyemize yeni kattığımız ve katacağımız markalarla, doğru yerde yeni mağazalar açıp perakende sektörüne yatırım yapıp olduğumuzdan daha üst noktalara gelmek var.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email