İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Mert Optik

Mert Optik Yönetim Kurulu Başkanı Pala ve Mert Optik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doruk Pala:

Büyümemizde ve gelişmemizde Nebim’in büyük rolü oldu.

1983 yılından itibaren optik sektöründe yer alan, Türkiye çapında 28 mağaza ile müşterilerine hizmet veren ve dünya markalarını zengin ürün çeşitliliğiyle bünyesinde bulunduran Mert Optik Nebim’e geçiş sürecini ve hedeflerini anlattı. Nebim’in optik sektörüne özel sunduğu çözümlerden, bu çözümlerle vardıkları sonuçlardan, büyüme ve gelişmelerine olan katkılarından da bahsetti.

Mert Optik’in tarihçesini tanıtır mısınız?

1983 yılından bu yana bu sektördeyiz. Eskişehir olmak üzere toplam 28 mağazamızla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Kaliteli ve yüksek teknoloji ürünleri olan dünya markalarını zengin ürün çeşitliliğiyle müşterilerimizle buluşturuyoruz. “Ne getirirsek getirelim satalım” düşüncesi yerine “iyiyi getirelim, iyiyi satalım” düşüncesiyle hareket ettik. En büyük özelliğimiz sektördeki en son teknolojik yenilikleri yakından takip etmemiz ve bu konuda yatırım yapmaktan çekinmememizdir. Dünyanın en önemli markaların bayisi olmamız işimizde daha da dikkatli davranmamızı gerektiriyor. Bu yüzden cam montajında hatası sıfır olan bilgisayarlı makinelerden yararlanıyoruz.

Nebim ile işbirliği süreciniz ne zaman başladı? Nebim çözümlerini uygulamaya başlarken belirlediğiniz hedefler nelerdi?

Teknolojiyi bu kadar yakın takip ederken kendi firmamızda aynı özeni gösterdik. Firmamızda merkezimizi ve mağazalarımızı her alanda kontrol edebileceğimiz pratik bir sisteme ihtiyacımız vardı. Sektördeki tecrübesinden dolayı Nebim’i tercih ettik ve işbirliğimizin 15. Yılını doldurduk. Nebim’i uygulamaya başlarken en büyük hedefimiz verimimizi artıracak, kontrol mekanizmamızı geliştirecek ve bizleri bir adım ileri taşıyabilecek bir alt yapı oluşturabilmekti. Nebim’in parametrik ve sürekli gelişen yapısı sayesinde bu hedefimize kısa sürede ulaştık.

Nebim Winner ile gözlük siparişlerimizi anlık olarak takip edebiliyor, istediğimiz detayda listeleyebiliyoruz. Sipariş ve stok yönetimi ile en çok satan ya da hiç satmayan gibi sınırlamalar yaparak merkezimizi ve mağazalarımızı kontrol ve analiz edebiliyor, bu anlamda daha sağlıklı bir stok takibi yapabiliyoruz. Nebim çözümleri ile özel gözlük etiketlerini barkodlarda rahatlıkla kullanabiliyoruz,  bu sayede sayımlarımız eskisine oranla fark edilir derecede hızla gerçekleştirebiliyoruz. El terminalleri üzerinden stok fiyat gözlem çözümü ile satış anında o ürünle ilgili bilgileri anında aynı ekrandan görebiliyoruz.  SSK için sunduğumuz raporları Winner sayesinde sektörümüze özel oluşturulan sistem sayesinde çok kısa sürede alabiliyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve özel sigorta şirketlerinin gözlük camı ve çerçevesinde karşıladığı tutarları kurum katkı payı olarak tanımlayabiliyor, gerçekleşen satışlar çerçevesinde SGK ve özel sağlık kurumlara kesilecek faturaları pratik olarak hızla hazırlayabiliyoruz. Nebim’in optik sektörüne özel sunduğu çözümler ile müşterilerimizle ilgili her detayı tutabiliyoruz; doktor bilgileri, cam bilgileri, çerçeve bilgileri gibi. Onlara özel bastırdığımız kartlarla siparişlerini takip edebiliyor, gözlüklerin garanti bitiş sürelerini de görebiliyoruz.

Nebim’in tüm verim artırıcı mağazacılık çözümlerinin ve Ege Bölgesi iş ortağı Giltaş’ın bize verdiği yakın desteğin kısa sürede büyümemiz ve gelişmemizde büyük rolü oldu.

Nebim’in en etkili uygulaması size göre hangisidir? Nebim ile gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Nebim Winner ile entegre çalışan Halojen iş zekası çözümü her detayı net olarak takip etmemizi sağlayan etkili uygulamaların başında geliyor. Personellerin performansı, hangi tip gözlüğün daha çok satıldığı, mağaza ciroları gibi detayları rahatlıkla ve hızla takip edebiliyoruz. Uygulama ile gün ay yıl bazında raporlar alabiliyor ve sağlıklı analizler yapabiliyoruz. Nebim sürekli kendini geliştiren bir firma bu anlamda kısa süre içerisinde Nebim’in sunduğu diğer çözümlerden de faydalanarak sınırsız müşteri memnuniyeti hedeflemekteyiz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email