İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Nebim Üretim Reçete Üretimi ve İplik İhtiyaçları Uygulamasıyla Üretim Süreçlerimizi Verimli Hale Getirdik

Avrupa ülkelerine nihai konfeksiyon ürünleri ihracatı yapan Remar Tekstil Ticaret A.Ş Üretim Koordinatörü İsmail Yener, Nebim Üretim – Reçete Üretim Talimatı ve İplik İhtiyaçları uygulamasıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız? Nebim ile ne zaman tanıştınız? Ne kadar zamandır çalışıyorsunuz?

“Remar Tekstil Ticaret ve A.Ş olarak özellikle Avrupa ülkelerinin nihai konfeksiyon dalında ihracat yapan bir firmayız. 2011 yılından bugüne Nebim ile partner olarak çalışmaktayız. İlk başlangıcı mağazacılık kısmı ile olmuştu, daha sonra muhasebe modülü adapte edilmiştir. Sonrasında ise üretim ve tedarik modülü adapte edilerek tamamen kullanım başlamıştır.”

Dikim talimatları ve iplik ihtiyaçları süreçleri Nebim Üretim ile sizin firmanızda nasıl işliyor ondan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Sonuç itibari ile bütün her şey detaylarda gizli zaten. İplik talimatları bir ürünün teknik aşamalarını tamamen tanıttığımız bir modül. Bir ürün ile ilgili hangi parça nasıl dikileceğine dair bütün tanımlamaları, İplik kalınlıklarını, iplik cinslerini iplik talimat kısmında yapıyoruz. Böylece oluşabilecek hataları minimize ediyoruz.”

Projeyi hayata geçirirken ne tür zorluklar yaşadınız ve bu zorlukları nasıl aştınız?

“Projeyi hayata geçirirken ilk önce bir hayal ile başladık tabi. Bir amacımız bir hedefimiz vardı. Bu hedefleri Nebim Gold Çözüm Ortağı Başarı Yazılım ve sizlerle paylaştık. Konu detaylarını kademeli olarak her gün görüştük. Adım adım ilerledik, bazı kararlar aldık. Aldığımız bu kararların düzenlemelerini yaptık ve sonuçta uygulama sürecini geliştirerek en ideal noktaya getirdik.”

Uygulamanın size sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Bütün teknik dataları bir alanda toplayabiliyoruz. Böylece standart bir hale getirebiliyoruz. Kopyalama olaylarını çözdük. Sonuçta bir kutucuğa bir ipliği tanıttığımızda bunu farklı alanlara tek tek doldurarak zaman harcamak yerine farklı alanlara aynı anda kopyalayabiliyoruz. Bu bizim işimizi çok kolaylaştırdı. Teknik olarak da kolaylaştırdı. Süreci daha rahat kontrol edilebilir hale getirmiş olduk. İmalat içinde de bu formdan faydalanabiliyoruz. Üreticilere de bu bilgilerin en net şekilde verilmesi çok önemli.

Süreç kontrolünün sağlanması ve bir standardın olması gerekiyor. Yani RPT yaptığınızda bir önceki datanız içeride saklı kaldığı için sürekli bir standardı yakalayabiliyorsunuz ve geliştirebiliyorsunuz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email