İLETİŞİM DEMO TALEBİ

OKSİ Group Azerbaycan: Nebim V3 ile Tüm İş Süreçlerimizi Daha İyi Yöneterek Verimimizi Arttırdık

Azerbaycan’da faaliyet gösteren ve bünyesinde bulundurduğu birçok farklı marka ile müşterilerine hizmet veren OKSİ Group Nebim V3 ERP’yi tercih etti. OKSİ Group Firma Sahibi Emin Abbasov Nebim V3 ERP ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?“OKSİ Group MMC şirketi olarak başlangıcımız 6 yıla dayanıyor ama kadın giyim olarak bu işe 2009’da ilk defa 20 metrekarelik küçük bir mağaza ile başladık. Artık şükürler olsun ki 2021’de toplam satış alanımız 4000 metrekare civarındadır.
Mağaza zincirlerimizde daha çok OKSI BABY, OKSI LADY adlarında mağazalarımız olmasına rağmen VAMP FASHION, RAVANİ ERKEK GİYİM gibi markalarımız da bulunmaktadır.Mağazalarımızda 100’den çok personelimiz var. Gence hariç Şemkir’de de 700 metrekareden büyük bir mağazamız bulunmaktadır.”
Nebim ile tanışmanız ve Nebim V3’ ü seçme sebebiniz nelerdir?“Nebim ile tanışmamızı Nebim Azerbaycan çözüm ortağı Crea şirketinin başarısına bağlıyorum. Crea’nın marketing çalışmalarında birkaç Networking organizasyonunda tanıştık, şu anda MARSOL Organizasyonunun iki önemli üyesi olarak birlikteliğimiz devam ediyor. Genel olarak iş adamları ve şirket idarecilerinin daima arayışta olduğu konulardan biri de iş süreçlerini daha iyi yönetmek, sorunlarını azaltarak iş verimi sağlamak.Aslında bizim yeni programa geçme planımız 2020 değil de 2021’de idi. Ancak Crea’nın bize teklifleri sunması, bizim şirketi analiz etmesi, bizimle ilgilenmesi ve bilgilendirme yapması, programı daha çabuk değiştirmemize neden oldu.
Bazen kendim de analiz ettiğimde gerçekten programı değiştirmenin gerekli olduğunu anlamakta güçlük çekiyordum ama özellikle raporlarımızdaki problemlerin farkındaydım bazı raporlarımız doğru çıkmıyordu, bunları kâğıtta takip ediyorduk. 
Crea Ahmet Keser bey ile bu konuyu birlikte değerlendirdiğimizde Nebim V3 ile bizi tamamen kağıt kalemden kurtaracağını söyledi. Bu ve benzeri konular ilgimi çekti.Bu gibi konular bize güven verdi, analiz ettiler, modüllere baktık. 7 kişilik yönetim kadromuzla Bakü’de Crea ofisinde olduk, onlar Gence’ye defalarca geldiler şirketimizi analiz ettiler, işe başladıktan sonra da birkaç defa geldiler sağ olsunlar. Dün Crea şirketinin idare heyeti ve bizim idare heyeti arasında video konferans yaptık. Crea’nın atikliği olmasaydı belki de başlamayacaktık. 
Nebim’den önce birçok başka program firmasıyla görüştük bunlardan iki tanesi yerli ve diğerleri yabancı firmalardı. Gelip firmamızı analiz edip tekliflerini verdiler. Bazı sorularımızı cevaplayamadılar, bazılarının anlattıkları kadar ciddi olmadıklarını analiz ettik. Fiyatları Nebim’den daha ucuz olsa da Nebim’e üstünlük verdik, kararımızdan memnunuz.”
Nebim ile iş birliğinizde gelecek planlarınızdan bahseder misiniz, gerçekleştireceğiniz yeni projeler var mı?“Projelerimiz çok. Esas o ki hiç pişman değiliz. Zorluklarımız oldu bunlar normaldir. Büyük konularımızı aştık, devam eden konularımız Crea Ahmet bey nezaretinde devam ediyor. Bizim ekibimiz Nebim’den çok memnun. Dün depo müdürümü video konferanstan önce fikirlerini almak üzere çağırdım ve memnuniyet derecesini sordum. Çok yüksek seviyede cevap verdi. Biz programın henüz %25 ini kullanıyoruz. Programın %75 ini kullanmıyoruz, bu da biz ne kadar büyürsek büyüyelim Nebim bize yeterli olacaktır ve iş birliğimiz uzun süreli olacaktır anlamına geliyor.
Uyarlama zamanında en çok soru ve istek depo tarafındaydı. Biz ürünün depodan hızlı şekilde mağazalara satışa çıkmasına çok önem veriyoruz ve bunu başardık.  Daha önceden de söylediğim gibi bize çok uygun fiyata başka program firmalarından da teklifler oldu ancak ben birkaç yıldan sonra yeni bir program aramak istemedim. Seçmemizde başka bir etken de Nebim’in perakende konusunda pratiğinin olması. Hem Azerbaycan’da hem Türkiye’de ciddi referanslarınız var, tecrübeleriniz var. Referanslarınızı araştırdık, bunun haricinde kendimize özgü değişiklikleri Nebim V3’ te yapabileceğimizi gördük.”
Nebim V3 ile hangi iş süreçlerinizde daha verimli işler yaptınız?“Nebim Azerbaycan çözüm ortağı Crea şirketinin ofisinde modüllerin analizini yaptığımızda, özellikle marketing kısmı ile ilgili önceden kullandığımız programda yapamadığımız veya manuel indirimler yaparak oluşturmaya çalıştığımız kampanyaların Nebim V3’te olduğunu gördük. Ayrıca Crea marketing çalışmalarında programda başka neler yapılabileceğinden de geniş olarak bahsetti, sonuç olarak sektör tecrübesini bize aktaracağını düşündük ve yakında personel modülü gibi birkaç modül daha alarak verimliliğimizi artıracağız. 
Maliye tarafımızda eski programımızda çok ciddi problemlerimiz vardı, kâğıt kalem çalışıyorduk. Nebim ile bu problemlerin büyük bir kısmını çözdük ve çözmeye devam ettiğimiz konular da var. Gelecekte de isteyeceğimiz konuların cevaplarının Nebim’de olduğunu görebiliyorum.”
Crea’dan ne gibi hizmetler alıyorsunuz, aldığınız hizmetlerden memnun musunuz?“Evet, Crea mukavelemizde gösterilen gibi hizmetler almaktayız. Özellikle geçiş zamanında Crea neredeyse 24 saat çalışıyor, Cumartesi Pazar demeden, gece gündüz demeden telefonla whatsapp ile her zaman yanımızda oldular. Yeni başladığımızda birçok sorularımız vardı bunları cevaplamadan olmazdı. Sağ olsunlar bize yardımcı oldular.Creanın hızı, sorumluluk alması takdire şayandır.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email