İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Altınoğlu: Nebim V3 ile Tüm Raporlamalarımızı Doğru ve Hızlı Bir Şekilde Yaparak Daha Hızlı Kararlar Alıyoruz

Altınoğlu Group tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetmeye başladı. Altınoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İslam Özaltın Nebim V3 ile ilgili görüşlerini paylaştı

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Gaziantep Altınoğlu Group olarak 42 yıllık bir yol serüvenimiz var. Bu 42 yıllık deneyimin 26 yıllık bölümünde bizzat ben de kendim içinde olmak sureti ile ilerliyoruz. Gaziantep’te altı tane Samsung, dört tane çok katlı çeyiz mağazamız ve üç tane de Vestel konsept mağazamız ile toplamda 15 mağaza ile Gaziantep’lilere hizmet veriyoruz.”

Nebim V3 Taksitli Satış Uygulaması ile süreci nasıl yönetiyorsunuz? İşleyişten biraz bahsedebilir misiniz?

“Biz Nebim’e 2020 Ocak ayında başladık. Aslında çok yeniyiz. Gayemiz açık ara sektöründe lider olan Nebim ile daha iyi bir şekilde yol alıp daha ilerlere daha uzaklara gitmek. Dolayısı ile 10 ay gibi bir zaman oldu. Taksitli sistemlerde daha neyi iyi nasıl yapabiliriz, telekomünikasyonu daha fazla nasıl kullanabiliriz diye sürekli ileriye yönelik çalışmalar yapıyoruz. 10 aylık deneyimimizde tabi ki geçmişe göre çok daha farklı yerlerdeyiz. Her şeyin başında Nebim V3’te almış olduğum raporlarda borcumu, envanterimi, satışımı aynı anda görebiliyorum. Nebim V3’ten önce sürekli suretle üç dört tane raporu bir çekip ayrı ayrı toparlama yapıp Excel üstünde ona göre sipariş çalışıyordum. Nebim V3 ile birlikte bu ayrı ayrı aldığım farklı raporları tek raporda görebiliyorum. Dolayısı ile analiz sürecinde ciddi zaman kazandırmış oldu.”

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız lütfen?

“Geçiş aşamasında aslında koordineli bir şekilde geçiş yapmaya çalıştık. Tüm taksitli satış raporlarımızı bir önceki kullanmış olduğumuz sistemden alıp iki sistemi birbirini denk hale getirerek ilerlemeyi tercih ettik. Müşteri adres, müşteri özel not ve daha önceki taksitleri parçalama konusunda bir hayli çalıştık. Yıllarca müşterilerimizin ödeme, taksit, tekrar yapılandırma ve satışların olduğu büyük bir data. Dolayısı ile taksit sekmesinde istediğimiz gibi tekrar taksitlere bölmekte başta sıkıntılar yaşadık. Zaman geçtikçe tekrar sisteme tanıtarak buradaki aksilikleri aşarak yol aldık. Başladığımız gibi değiliz. Nebim sistemine geçerken mevcut önceki sistemdeki verilerimizi düzeltme şansımız oldu. Dolayısı ile bu geçişle birlikte kendi kendimizi yenileme şansımız oldu. Gerek Gaziantep’deki mahalleler gerek il-ilçe ve gerekse müşteri demografik bilgileri gibi detaylara Nebim V3 sayesinde inebildik. Şu anda tek tuş ile istediğimiz bilgilere anında ulaşabiliyoruz. Daha önceki sistemde böyle bir şey yoktu.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Şimdi bu projenin en iyi yanı raporlarımızı doğru alarak gideceğimiz yolda bize en iyi adresleri göstermesi. Bunlar çok katlı mağazacılık sektöründe çok önemli. Günlük, saatlik, anlık raporlar alabiliyoruz artık. Kazandığımız hız ve analiz kabiliyetiyle dijital dünyanın aslında içinde gibiyiz. Nebim ile sanki karşı karşıya değil de yan yana çalışıyoruz. Birlikte gemimizi en iyi limanlara götürebilecek en faydalı uygulamalar ile devam ediyoruz. e-Ticaret, toptan satışlar, nihai tüketiciye direk bire bir gönderilen SMS’ler, Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile ilgili süreçler çok önemli. Bunları doğru bir şekilde yönettiğimiz için Nebim ile birlikte olmaktan gururlu ve mutluyuz.   

Nebim bizi hızlandırdığı için şu anda paranın vermediği en önemli şeyi yani zamandan kazanıyoruz. Bizim için en önemli etken raporlarımızı sağlıklı bir şekilde alarak Nebim’in bize yol göstermesi. Nebim V3 ERP sistemine geçtikten sonra mağaza sayılarımızı arttırmaya başladık. Dolayısıyla Nebim’e teşekkür ediyoruz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email