İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Gündoğdu: Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı, Şirketimizde Alınan Her Türlü Operasyonel Kararda Önemli Rol Oynuyor

1970’li yılların sonunda kurulmuş olan, mobilya, koltuk, kanepe, yaylı yatak ve ev tekstili gibi ürün gruplarında 2000’e yakın çalışını, 200.000 metrekare üretim kapasitesi, 35 dağıtım deposu ve 120 perakende satış mağazası ile hizmet veren Gündoğdu Mobilya tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. Gündoğdu Mobilya Bilgi Sistemleri Teknoloji Müdürü Ahmet Yürük Nebim V3 Veri Ambarı ve Nebim V3 İş Zekâsı uygulamaları hakkındaki görüşlerini paylaştı. 

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“1970’ li yılların sonunda kurulmuş olan bir firmayız. Mobilya, koltuk, kanepe, yaylı yatak ve ev tekstili gibi ürün gruplarımızla sektörde üretim ve perakende satış yapan bir firma olarak faaliyet gösteriyoruz. Faaliyetlerimizi Türkiye çapında yaklaşık 120 satış mağazasıyla ve 35 dağıtım deposuyla sürdürüyoruz. 2000’e yakın çalışanımızla, 170 – 200 bin m2 arasındaki üretim kapasitemizle hem üretim yapıyoruz hem de aracısız bir şekilde son kullanıcıya satış gerçekleştiriyoruz.”

Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişten bahsedebilir misiniz?

“Aslında Nebim V3 Veri Ambarı ve Nebim V3 İş Zekâsı bizim olmazsa olmaz uygulamalarımız diyebilirim. Canlıya geçeli yaklaşık bir yıl oldu ve bir yıl içerisinde bu iki uygulamayı yoğun bir şekilde kullandık. Açıkçası Veri Ambarı şirketimizde alınacak olan her türlü kararda önemli bir rol oynuyor. Her hâlükârda, işle alakalı her toplantıda Veri Ambarı ekranımızda açıktır. Her türlü raporlamamızı Nebim V3 Veri Ambarı üzerinden yapıyoruz. Taksitli satış yapan bir firma olarak ürün analizleri, satış analizleri, ciro hedefleri, maliyet analizleri, finansal analizler gibi birçok konuda karar destek tarafında ciddi anlamda faydaları oluyor. Taksitli satış tarafında da bize sunmuş olduğu analizler var. Buna ek olarak en son Nebim raporlama ekibi ile yapmış olduğumuz çalışmayla insan kaynakları tarafında çalışanlarımız ile ilgili analizleri de devreye soktuk. Bir yöneticinin, bir çalışanın aklına gelebilecek hemen hemen her türlü raporu yapabildiği bir sistemde çalışıyoruz ve bu şekilde bize ciddi anlamda faydası oluyor diyebilirim.”

Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı projelerini hayat geçirirken ne tür zorluklarla karşılaştınız ve bu zorlukları nasıl aştınız?

“Direk şunu söyleyebilirim; biz herhangi bir zorlukla karşılaşmadık. Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı tarafında çok kolay bir geçiş oldu. Programsal bir zorluk yaşamadık. Programın bize sunduğu detay o kadar fazla ki biz artık hangi raporu nasıl alalım fantezisine gittik. Sadece raporları yaparken acaba nerden neyi raporlamalıyız kısmında zorlandık ama bu bizim tarafımızda yaşanan bir zorluk. Kesinlikle gerek Nebim ekibi gerek proje ekipleri ve raporlama uzmanları bize ciddi anlamda destek oldu. Bu soruyu direk samimi bir şekilde bir zorluk yaşamadık şeklinde cevaplayabilirim.”

Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı uygulamalarının sağladığı faydalardan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Nebim V3 Veri Ambarı ve Nebim V3 İş Zekâsı öncesinden bahsetmem gerekiyor bu durumda. Bizler çok hızlı ve yoğun çalışan bir firmayız. Dolayısıyla yönetimsel olarak anlık kararlar çok alıyoruz. Bu da hali ile bize yansıyor ve bizden hızlıca aksiyon bekleniyor. Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı öncesinde bizler çeşitli branşlarda personeller istihdam ediyorduk. Gerek SQL tarafında gerek üçüncü parti uygulamalar tarafında gerek raporlama araçları ile ilgili çalışan diğer firmalardan aldığımız destekler tarafında. Bu raporları yapabilmek için, yönetimin bizden istediği raporlara ciddi zaman harcıyorduk.

Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı sonrasında öncelikli olarak bize en ciddi anlamda kazandırdığı şey kesinlikle zaman oldu. İş Zekâsı tarafına gelince, yöneticilerimizin biraz daha olaya farklı bir perspektiften bakmalarını sağladı bu program. Yani, yöneticilerimiz Nebim V3 Veri Ambarı ve İş Zekâsı öncesinde raporlama konusunda sadece talimat vererek raporları alıyorlardı ama artık internetin olduğu her yerden gerek mobil gerek tablet gerek PC üzerinden istedikleri anda stok, ürün, satış, sevkiyat, sipariş, finans, muhasebe gibi detayları anında raporlayabilir hale geldiler. Bu, iş ve zaman anlamında hem bizi sevindirdi hem de işletmemize bir ivme kazandırdı.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email